روستای قره تپه (بهشهر)
معرفی پیشینه ، آداب و سنن و اخبار روز روستا 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب
درس قرآن اهل سنت در مراسم مشترک هفته وحدت

اهل سنت، به اهل بیت(ع) محبت قلبی و ایمانی دارد/تصاویر

اهل سنت، به اهل بیت(ع) محبت قلبی و ایمانی دارد/تصاویر

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر، مراسم جشن ولادت پیامبر اکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و گرامی‌داشت هفته وحدت با حضور جوانان اهل سنت روستای قره‌تپه بهشهر و هیئت بیت‌النور این شهرستان برگزار شد. 

حفیظ الله یعقوبی، در این مراسم اظهار داشت: روز ولادت حضرت رسول(ص) و اهل بیت(ع) سزاوار است که مورد تجلیل قرار گیرد و به عنوان روز ملی برای انسان‌ها مخصوصاً ما مسلمانان ثبت شود، چرا که روز ولادت پیامبر(ص) روز طلوع سعادت و پیروزی فضائل بر رذائل است و همچنین روز ولادت امام جعفر صادق(ع) و دیگر ائمه روز طلوع علم است.

 

وی افزود: وحدت، اخوت و برادری از اموری است که در آیات قرآنی و احادیث گوهربار حضرت رسول(ص) بسیار بر آن تاکید شده است، امروز با توجه به اینکه کفر در مقابل اسلام و مسلمین قرار گرفته است، می‌طلبد که مسلمانان نیز با یکدیگر متحد و زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشند و از افراط و تعصب ناروا بپرهیزند.

 
مدیر خانه قرآن حضرت بلال حبشی قره‌تپه ادامه داد: وقتی صحبت از وحدت می‌شود این نیست که سنی، شیعه شود و شیعه، سنی شود، این کلام حضرت آقا، مقام معظم رهبری است بلکه باید با حفظ مشترکات خود در کنار هم زندگی کنند.

 
یعقوبی تصریح کرد: ما اهل سنت همانطور که بارها گفته شد به اهل بیت(ع) محبت قلبی و ایمانی داریم و این جزو ایمان ماست و شیوه و روش اظهار محبت در کتب ما بیان شده است، بنابراین اگر کسی آن طریقه را تغییر می‌دهد و بر خلاف آنچه که در کتب عقیده و مذهب اهل سنت آمده است، عمل می‌کند نقص از جانب خود او است و به مذهب و صاحب مذهب بر نمی‌گردد و نباید به حساب مذهب گذاشت.

 
وی خاطرنشان کرد: رهبران اسلامی باید قلوب خود را به یکدیگر نزدیک کنند و دشمن اصلی را بشناسند و صف واحد در مقابل آنها داشته باشند، زیرا راه برون‌رفت از فتنه همین وحدت است چراکه امروز دنیای اسلام بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت بوده و تنها راه خنثی کردن نقشه و برنامه‌های دشمن را باید حول محور اسلام جست‌وجو کرد.

 
این مدرس قرآن تأکید کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز نعمت امنیت برای همه ما و شما محیا شده است، در زمان‌های مختلف از صدر اسلام تاکنون گروه‌های مختلفی مانند خوارج، القاعده، طالبان و ... و در حال حاضر داعش که ادامه‌دهنده راه آنها است، امنیت مسلمانان را در کشورهای اسلامی بهم ریخته است ولی امنیت ما در جمهوری اسلامی ایران فروشی نیست و سران کشورهای اسلامی دیگر نیز می‌توانند از رهبر ما الگو بگیرند.

 
یعقوبی در پایان گفت: امروز مسلمانان دنیا باید همانند دوران هشت سال دفاع مقدس که همه ملت ایران برای شکست دشمن با یکدیگر بسیج شدند، با هم متحد و هم‌دل باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ یکشنبه 21 دی‌ماه سال 1393 ] [ 09:45 ] [ محمدرضا سهرابی قره تپه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

در گویش مازندرانی ضرب المثل جالبی وجود داره که میگه"این اسبه مرغانه ،همین سیو کرکشه" و اگر بخواهیم به فارسی تبدیلش کنیم می شه"این تخم مرغ سفیدی که مقابل چشمان شماست محصول همین مرغ سیاه(بال و پر سیاه رنگ) است و کنایه به افرادیست که به محض دسترسی به شغل و پول و جایگاه اجتماعی مناسب ، گذشته را به خاطر نمی آورند و فراموش کرده که شروع حرکتشان از کجا بود و قره تپه کجاست , حالا اینجا پایگاهی ست مجازی برای دوستان و دوستداران قره تپه و وبلاگ روستای قره تپه به آدرس http://gharehtapeh.blogsky.com/ نظر به معرفی زادگاه بنده دارد تا خود و دوستانم بدانیم که که هستیم و از کجائیم و دیگران نیز بدانند که قره تپه کجاست و اهالی و فرزندانش به آن افتخار می کنند. (من از بی قدری خار سر دیوار فهمیدم که ناکس کس نمیگردد بدین بالا نشینیها) با تقدیم احترام محمدرضا سهرابی قره تپه Email: sohrabi.rms@gmail.com
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 115193

  • paper | آنکولوژی | اخبار وب