روستای قره تپه (بهشهر)
معرفی پیشینه ، آداب و سنن و اخبار روز روستا 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب

در روز یکشنبه یازدهم ابان ماه سال 93 که مصادف با هشتم محرم الحرام سال 1435 بود ،تگرگی بی سابقه در قره تپه باریدن گرفت .  

دانه های یخی این تگرگ به صورت گرد و تقریبا به قطر 1.5 سانتیمتر بوده که مانند دانه های سنگ از اسمان فرود می امد و ظرف سه ربع ساعت قره تپه را سفید پوش کرد.

این بارش سرد و زود هنگام (گویی برف آمده بود) به گونه ای بود که نماز ایات را بر مردم واجب کرده بود و فعالیت کشاورزی و کارگری را در لحظه متوقف کرده و وحشت زیادی را بر دل مردم حاکم کرد. 

این بارش نیز خسارات جزئئ را به بعضی از منازل مسکونی و مسجد خاتم الانبیاء (ص) به علت مسدود سازی دهانه خروجی ناودانی و نفوذ آی از سقف به داخل را وارد نمود.

لازم به توضیح است که این بارش تنها در منطقه قره تپه باریدن گرفته بود و در روستاها و شهرهای اطراف اصلا خبری از این شکل بارش نبود.   

[ دوشنبه 12 آبان‌ماه سال 1393 ] [ 11:22 ] [ محمدرضا سهرابی قره تپه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

در گویش مازندرانی ضرب المثل جالبی وجود داره که میگه"این اسبه مرغانه ،همین سیو کرکشه" و اگر بخواهیم به فارسی تبدیلش کنیم می شه"این تخم مرغ سفیدی که مقابل چشمان شماست محصول همین مرغ سیاه(بال و پر سیاه رنگ) است و کنایه به افرادیست که به محض دسترسی به شغل و پول و جایگاه اجتماعی مناسب ، گذشته را به خاطر نمی آورند و فراموش کرده که شروع حرکتشان از کجا بود و قره تپه کجاست , حالا اینجا پایگاهی ست مجازی برای دوستان و دوستداران قره تپه و وبلاگ روستای قره تپه به آدرس http://gharehtapeh.blogsky.com/ نظر به معرفی زادگاه بنده دارد تا خود و دوستانم بدانیم که که هستیم و از کجائیم و دیگران نیز بدانند که قره تپه کجاست و اهالی و فرزندانش به آن افتخار می کنند. (من از بی قدری خار سر دیوار فهمیدم که ناکس کس نمیگردد بدین بالا نشینیها) با تقدیم احترام محمدرضا سهرابی قره تپه Email: sohrabi.rms@gmail.com
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 115193

  • paper | آنکولوژی | اخبار وب