روستای قره تپه (بهشهر)
معرفی پیشینه ، آداب و سنن و اخبار روز روستا 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب
از آثار کمال الملک

نقاشی اشرف البلاد در موزه آستان قدس رضوی  

تابلوی نقاشی منظره اشرف البلاد (نام قدیم بهشهر) اثر کمال الملک در موزه آستان قدس رضوی به نمایش گذاشته شد.

نقاشی اشرف البلاد در موزه آستان قدس رضوی / عکس

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر چهار تابلو ارزشمند از استاد کمال الملک نقاش مشهور ایرانی در موزه آستان قدس رضوی به نمایش درآمده است که یکی از این تابلوها منظره اشرف البلاد (نام قدیم بهشهر) است.

در بین این آثار که به مناسبت 27 مرداد سالروز درگذشت کمال الملک به نمایش گذاشته شده است دیگر تابلوها و آثار هنری وی شامل رودخانه شیلات فرح آباد مازندران، منظره روستای پل کجور مازندران و پل رودخانه تجن وجود دارد.

جمشید امیریان مسوول گنجینه هنرهای تجسمی موزه مرکزی آستان قدس رضوی گفت : علاقمندان به بازدید می توانند به مدت یک هفته در ساعات 8 صبح تا 19 از ازاین آثار در موزه مرکزی آستان قدس رضوی دیدن کنند .

به گزارش خط امید ، محمد غفاری مشهور به کمال الملک فرزند میرزا بزرگ علوی از نقاشان پرآوازه ایرانی دوره قاجار است که سال 1226هـجری شمسی در خطه هنرپرور کاشان به دنیا آمد و در سال 1319 هجری شمسی دار فانی را وداع گفت.

[ یکشنبه 9 شهریور‌ماه سال 1393 ] [ 13:58 ] [ محمدرضا سهرابی قره تپه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

در گویش مازندرانی ضرب المثل جالبی وجود داره که میگه"این اسبه مرغانه ،همین سیو کرکشه" و اگر بخواهیم به فارسی تبدیلش کنیم می شه"این تخم مرغ سفیدی که مقابل چشمان شماست محصول همین مرغ سیاه(بال و پر سیاه رنگ) است و کنایه به افرادیست که به محض دسترسی به شغل و پول و جایگاه اجتماعی مناسب ، گذشته را به خاطر نمی آورند و فراموش کرده که شروع حرکتشان از کجا بود و قره تپه کجاست , حالا اینجا پایگاهی ست مجازی برای دوستان و دوستداران قره تپه و وبلاگ روستای قره تپه به آدرس http://gharehtapeh.blogsky.com/ نظر به معرفی زادگاه بنده دارد تا خود و دوستانم بدانیم که که هستیم و از کجائیم و دیگران نیز بدانند که قره تپه کجاست و اهالی و فرزندانش به آن افتخار می کنند. (من از بی قدری خار سر دیوار فهمیدم که ناکس کس نمیگردد بدین بالا نشینیها) با تقدیم احترام محمدرضا سهرابی قره تپه Email: sohrabi.rms@gmail.com
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 115193

  • paper | آنکولوژی | اخبار وب