X
تبلیغات
زولا

روستای قره تپه (بهشهر)
معرفی پیشینه ، آداب و سنن و اخبار روز روستا 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب
ریاضیدان ایرانی (افتخار بهشهر و مازندران و ایران) در فهرست 100 دانشمند برتر جهان   

 

استاد 41 ساله ریاضی دانشگاه سمنان، توانست در زمره 100 دانشمند برتر ریاضی جهان در سال 2013 قرار گیرد.

به گزارش (ایسنا)، پایگاه «تامسون رویترز» که هر سه ماه یک بار فهرست دانشمندان برتر ریاضی جهان را اعلام می‌کند، نام افتخار خته بهشهر و مازندران و ایران ، دکتر مجید اسحاقی گرجی، استاد ریاضی دانشگاه سمنان را به عنوان دانشمند برتر در سال 2013 در فهرست خود منتشر کرده است.
دکتر اسحاقی چندی پیش، با همکاری دو نفر از استادان ریاضی دانشگاه‌های ارومیه و تهران، کوتاه‌ترین راه حل برای قضیه ریاضی لیب را پس از 41 سال ارائه کرد و این دستاورد مورد توجه جوامع جهانی قرار گرفت. 
 
مطلب فوق جای بسی شادمانی و عبرت دارد.  
 چون فردی که چشمش را در روستا گشوده ( روستای گرجی محله )و سختی های بسیاری را در کودکی و نوجوانی و حتی جوانی در ابعاد مختلف که شاید مجال طرح آن در این مکان نیست تجربه کرده است ، امروز دنیا چشم و آغوشش را به روی او گشوده است.    
این درس و عبرتی ست برای ما و فرزندان ما و آنهایی که متاسفانه به کررات می گویند؛ 
 "مگه اونهایی که درس خوندن چیکار کردند" و یا "بابا برا کی درس بخونیم کار که پیدا نمیشه و باز هم باید برگردیم کشاورزی کنیم و ..."   
ما و فرزندانمان بدانیم که این راه رفتنی ست و مسدود نیست و نخواهد بود و برویم و مطالعه کنیم و ببینیم که اکثر کسانی که موفقیت های بزرگی را در عرصه های مختلف علمی ،هنری ، ورزشی و ... کسب کرده اند ابتدا مرارت و سختی زندگی در روستا را تجربه کردند. 
 
البته اگر بخواهیم این افتخار را علاوه بر گرجی محله تخصیصا به قره تپه هم نسبت دهیم بایستی بنویسم که ما می دانیم  پشت و پشتیبان و همراه و همراز هر مرد موفق یک همسر موفق است و تازه اگر قره تپه ای هم باشد که فبها 
 و عرض کنم که همسر آقای دکتر قره تپه ای هستند.(خانم دکتر کابلی)
امید و آرزوی ما این است که باز هم شاهد کسب عناوین و افتخارات جهانی دیگر از این دانشمند ارزشمند دکتر مجید اسحاقی گرجی و دیگر جوانان منطقه و خصوصا قره تپه عزیز باشیم. 
  
و جمله آخر اینکه: 
از بین کسانی که برای بارش باران به روی تپه ها می روند و دعا می خوانند ، تنها کسانی به کار خود ایمان دارند که با خود چتر می برند.
[ چهارشنبه 4 دی‌ماه سال 1392 ] [ 12:29 ] [ محمدرضا سهرابی قره تپه ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

در گویش مازندرانی ضرب المثل جالبی وجود داره که میگه"این اسبه مرغانه ،همین سیو کرکشه" و اگر بخواهیم به فارسی تبدیلش کنیم می شه"این تخم مرغ سفیدی که مقابل چشمان شماست محصول همین مرغ سیاه(بال و پر سیاه رنگ) است و کنایه به افرادیست که به محض دسترسی به شغل و پول و جایگاه اجتماعی مناسب ، گذشته را به خاطر نمی آورند و فراموش کرده که شروع حرکتشان از کجا بود و قره تپه کجاست , حالا اینجا پایگاهی ست مجازی برای دوستان و دوستداران قره تپه و وبلاگ روستای قره تپه به آدرس http://gharehtapeh.blogsky.com/ نظر به معرفی زادگاه بنده دارد تا خود و دوستانم بدانیم که که هستیم و از کجائیم و دیگران نیز بدانند که قره تپه کجاست و اهالی و فرزندانش به آن افتخار می کنند. (من از بی قدری خار سر دیوار فهمیدم که ناکس کس نمیگردد بدین بالا نشینیها) با تقدیم احترام محمدرضا سهرابی قره تپه Email: sohrabi.rms@gmail.com
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 114519

  • paper | آنکولوژی | اخبار وب